مطالب آموزشی پله برقی

تاريخچه ساخت پله برقي

تاريخچه ساخت پله برقي

در سال ۱۸۵۹ ناتان آميز آمريکايي اولين امتياز ثبت اختراع را به نام خود تقاضا نمود و عنوان آن را پله های گردان گذاشت شکل اين پله ها به صورت مثلث متساوي الاضلاع بود که از طريق آن مسافر روي يک ضلع سوار شده و در انتها پياده مي گرديد اما کار بر روي اين اختراع و تکميل آن ادامه يافت تا اينکه در سال ۱۸۹۲ شخصي به نام رنو اختراع خود را در انگليس تحت عنوان آسانسور با پله هاي متوالي ثبت کرد اختراع او اين نکته را روشن ساخت که دستگيره ها مي توانند حذف شوند و توجه به سرعتي در حدود ۲۰۰ فوت در دقيقه معطوف شد اين مقدار از سرعتهايي که هم اکنون به عنوان سرعت استاندارد تلقي مي شود بيشتر است همچنانکه موضوع آسانسورهاي بالا و پايين بر که امروزه در فروشگاههاي مدرن به کار مي روند مورد توجه قرار گرفت طراحي و نصب اولين دستگاه هاي پله برقي .

طرح درست مانند همه نقاله ها ولي بعد ها شامل گيره هايي شد که قابل کاربرد در گروه هاي سه تايي که پايين تر از قسمت هدايت کننده و بالاتر از قسمت متحرک بودند ودر نظر گرفت اين کار جاگيري بهتر را براي پاها به هنگام بالا رفتن ايجاد کرد اولين پله هاي برقي براي لذت جويي و سوار شدن نصب مي شدند با وسيله اي جدي براي حرکت و جابه جا نمودن مسافرين در سال ۱۸۹۳ يکه پله برقي در شيکاگو براي يک نمايشگاه نصب گرديد و بعد از آن نيز در سالهاي بعد اين پله ها در جاهاي ديگر تفريحي و نمايشگاهي استفاده گرديد در سال ۱۹۱۱ متروي لند اصول عملکرد : يک آسانسوربرقي با نيروي محرکه کششي داراي اتاقکي است که ازکابلهاي فولادي آويزان است و اين کابلها برروي قرقره محرک شيار دارحرکت مي کنند . کابلهاي فولادي از يک طرف به بالاي اتاقک و از طرف ديگر به قاب وزنه تعادل متصل مي شوند . وزنه تعادل ازميزان بار روي موتور الکتريکي به اندازه اختلاف وزن موجود ميان اتاقک همراه با بار و وزنه تعادل يا اصطکاک کم مي کند . اين اختلاف وزن را (بار غير متعادل) مي نامند .

طراحی پله برقی

طراحی پله برقی 

GUIDELINE INTRODUCTION این آیین نامه نتیجه تلاش اعضای انجمن حمل و نقل عمومی آمریکا( APTA ) در بخش آسانسور و پله برقی طی سمینار های متعدد و در طول چند سال اخیر می باشد. هدف این آیین نامه تعیین ویژگی پله برقی های پرکار بمنظور تامین نیاز سیستم حمل و نقل آمریکای شمالی است. انجمن حمل و نقل عمومی امریکا قصد دارد تا از طریق این آیین نامه و پشتیبا نی های فنی در زمینه طراحی و ساختار شرایطی را برای عرضه پله برقی ها ی ایمن , سرویس مطمئن در ساعت پیک مصرف پرکار و کارکرد در شرایط نا مناسب را فراهم آورد. اعضای این گروه متشکل از سازندگان سیستم های حمل و نقل ,سازندگان قطعات و اجزای پله برقی و مشاوران می باشند.
دقت کنیم این نوع آیین نامه نمی تواند و نبایستی بعنوان یک مرجع استاندارد بکار گرفته شود.
بخش اول
کلیات
۱-۱- توضیحات کلی
این بخش پیش نیاز های طراحی , ساخت , نصب و تست پله برقی های پرکار را مشخص مینماید.
تعاریف :
۱- SUBSTANTAIL COMPLETION
زمانی که پله برقی آماده استفاده شده است اگر چه کارگاه تکمیل شده یا نشده باشد
۲- FINAL ACCEPTANCE
زمانی که کارفرما پله برقی را با تمام ملزومات اریه شده تایید کرده
۳-Interim maintenance
۴- Beneficial use
۵- Revenue service
۶- Notice to procced ( NTP )
۱-۲- STRUCTURAL REQUIREMENTS
ž فروشنده بر اساس نقشه ها موجود سازه اصلی پله برقی با زاویه مناسب و ستون میانی را آماده می نماید.
ž محل ستون میانی پله برقی مطابق نقشه توسط نصاب مشخص میگردد. ž جزییات و محاسبات پله برقی توسط نصاب به کارفرما جهت تایید ارایه میگردد.
ž نیرو های وارد بر نشیمنگاه های پله برقی در نقشه ها مشخص میگردد. ž محاسبات مربوط به زلزله با یستی براساس موقعیت منطقه و اطلاعات مهندس سازه ساختمان انجام گیرد.ž
محاسبات زلزله براساس طراحی بار APTA که در این آیین نامه آمده است انجام خواهد گرفت.
توضیح : مطالبی که در بالا بدان اشاره شده است برای این است که سازنده پله برقی از تمام شرایط پروژه مطلع بوده و طراحی خود را با توجه به آن انجام دهد
۱-۳- Enviromental Requirements
توضیح : نصب داخلی پله برقی عبارت است محیط هایی مثل فرودگاه ها و فضا هایی که هوای آن کنترل می شود و مسایل خوردگی وجود ندارد.
نصب خارجی شامل تمام ایستگاه های مترو و ایستگاه های اتوبوس که در معرض هوا آزاد قرار دارد یا ندارد
نیاز سازه اصلی پله برقی به گرمکن برقی برای تمام نصب ها باید مورد بررسی انجام گیرد.
ž پله برقی های پرکار بایستی قادر باشند که همواره در شرایط محیطی زیر کار نمایند
ž نصب داخلی : پله برقی های پرکار داخلی طوری طراحی میگردند تا در درجه حرارت بین ۵ تا ۱۲۰ درجه فارنهایت و وجود گرد و غبار بطور مرتب کار کنند.
ž نصب خارجی : پله برقی های پرکار خارجی طوری طراحی میگردند که علیرغم در معرض بودن هوای طبیعی شامل نور مستقیم آفتاب, باران, لجن , برف , یخ , نمک ž رسوبات , گرد و غبار , خس و خاشاک و کلیه موادی که باعث خورندگی می شوند در درجه حرارت بین ۱۰- تا ۱۰۵ درجه فارنهایت بطو مداوم کار کنند
۱-۴- Fire Protection
استفاده از چوب و قطعه ای از چوب در این پله برقی مجاز نیست.
سیم های بکار رفته در این پله برقی از نوع LSHF ( LOW SMOKE HALOGEN FREE )
استفاده از PVC در نصب این پله برقی مجاز نمی باشد
۱-۵- Job Condition
ž گرمکن و هواکش چاله در صورت لزوم توسط نصاب تعبیه میگردد.
ž نصاب پله برقی موارد ایمنی که توسط کارفرما اعلام میگردد را بدون شارژ هزینه اضافی رعایت مینماید
. ž AS BUILT DRAWING :
نصاب مسئول تغییر نقشه ها با توجه اجرای نهایی کار در تمام موارد سازه, معماری, الکتریکی, مکانیکال و… می باشد. ž METHODOLOGY : نصاب باید مراحل نصب را طی برنامه به کارفرما اعلام نماید.
۱-۶- Quality Assurance
بطور منظم طراحی, مصالح, ساخت, رواداریها, نیروی کار و تستهای پله برقی مطابق کد و استاندارد های اشاره شده توسط ناظرین تایید میگردد.
جوشکاری : کلیه عملیات جوشکاری بر اساس ملاحظات استاندارد های جوشکاری که قبلا به آن اشاره شد انجام خواهد گرفت.
همه پله برقی های پر کار با عرض مفید ۸۰ یا ۱۰۰ سانتیمتر و زاویه ۳۰ درجه عرضه می گردد.
هر پله برقی باید دارای یک پلاک دایمی بر روی تابلو کنترل خود داشته باشد که ظرفیت , سرعت, گشتاور ترمز, سریال نامبر کارخانه, تاریخ ساخت و شماره اختصاصی کارفرما بر روی آن نوشته شده باشد
بطور منظم طراحی, مصالح, ساخت, رواداریها, نیروی کار و تستهای پله برقی مطابق کد و استاندارد های اشاره شده توسط ناظرین تایید میگردد.
جوشکاری : کلیه عملیات جوشکاری بر اساس ملاحظات استاندارد های جوشکاری که قبلا به آن اشاره شد انجام خواهد گرفت. همه پله برقی های پر کار با عرض مفید ۸۰ یا ۱۰۰ سانتیمتر و زاویه ۳۰ درجه عرضه می گردد.
هر پله برقی باید دارای یک پلاک دایمی بر روی تابلو کنترل خود داشته باشد که ظرفیت , سرعت, گشتاور ترمز, سریال نامبر کارخانه, تاریخ ساخت و شماره اختصاصی کارفرما بر روی آن نوشته شده باشد .

استاندارد های اندازه پله برقی

استاندارد های اندازه پله برقی

استاندارد های اندازه پله برقی عرض پله‌ برقی

اندازه پله برقی معمولاً در سه اندازه 600میلیمتر، 800میلیمتر و 1000میلیمتر از نظر عرض پله ساخته می‌شوند.

 

در پله‌برقی‌ های با عرض 600میلیمتر روی هر پله فقط یک نفر جا می‌گیرد، اما در پله‌های با عرض 800میلیمتر  در صورتی که یک نفر روی پله ایستاده باشد ؛ نفر پشت سر می‌تواند از او عبور کند ؛ یا دو نفرچسبیده به هم کنار هم جای گیرند. معمولاً بیشترین سفارش مربوط به پله‌های با عرض  800میلیمتر  هستند. در پله‌برقی‌ها، پیاده‌روهای متحرک و رمپ‌های با عرض پله 1000میلیمتر ، دو نفر به راحتی روی هر پله جا می‌گیرند. اما در مرکز تجاری شلوغ، فرودگاه‌ها و پایانه‌های مسافری که از پیاده رو متحرک و رمــپ استفاده می‌کنند؛ سعــی می‌شود که از حدکثــر عرض پله یعنی 1400میلیمتر استفاده شود که علاوه بر امکان حرکت چرخ‌های دستی، افراد کناری براحتی می‌توانند عبور کنند.

 

اما مقایسه ظـرفیت واقعی جابه‌جایی مسـافران در پله‌برقی با ظرفیت جابه‌جایی محاسـبه شده مطابق با تصویر (3) این واقعیـت را می‌نمایاند که هر چه سرعت حرکت پله‌برقی بیشتر می‌شود فاصله بین ظرفیت جابه‌جایی واقـعی و محاسبه شده نیز بیشـتر است.

 

این امر به دلیل رفتار مسافران – که عمدتاً ناشی از ترس سقوط می‌باشد- در هنگام پیاده و سوار شدن پله‌برقی می‌باشد. به همین دلیل ترجیح داده می‌شود که سرعت حرکت پله‌برقی از 0.7 متر بر ثانیه تجاوز نکند، هرچند که تا سرعت 0.9 متر بر ثانیه نیز مجاز می‌باشد.

 

شیب پله‌برقی

 

بر طبق استاندارد EN115 زاویه شیب پله‌برقی در صورتی که ارتفاع پله‌برقی (فاصله کف تا کف دو طبقه متوالی) کمتر از 6 متر باشد، نمی‌تواند بیش از°35 باشد.

 

این در حالی است که اکثر شرکت‌های سازنده پله‌برقیها را فقط با دو زاویه °30 و °35 می‌سازند.

 

تعداد پله‌های افقی

 

تعداد پله‌های افقی در قسمت بالای پله‌برقی و پایین آن که مسطح می‌باشد 2 پله یا 3 پله می‌باشد. هر چه تعداد پله‌های افقی بیشتر باشد، پیاده و سوار شدن افراد با سهولت بیشتری انجام می‌شود. در امکن عمومی نظیر متروها و ایستگاه‌های مسافری توصیه می‌شود که تعداد پله‌های افقی 3 پله انتخاب شود.

 

اخیراً متروی سنگاپور پله‌برقی‌هایی با تعداد 4 پله افقی به صورت ویژه به یکی از سازندگان معتبر سفارش داده است تا مسافران فرصت بیشتری برای حفظ تعادل و سهولت در سوار و پیاده شدن داشته باشند.

اندازه های پله برقی

اندازه های پله برقی

ارتفاع پله برقی برای اماکن مختلف متفاوت بوده و معمولاً برای فروشگا های بزگ, کمتر از 7 متر انتخاب می گردد.

عرض پله برقی که وابسته به ظرفیت آنهاست, معمولاً عبارنست از 60, 80, 100, 120 سانتی متر.

زایه شیب پله برقی مطابق لستاندارد عبارتست از 27 درجه , 30 درجه و 35 درجه.

محدوده سرعت خطی پله برقی   /75>v >0/5   متر بر ثانیه.

محدوده سرعت خطی پله برقی برای شیب های زیر 30 درجه 0/5 sec/m   است.

سرعت خطی پله های  برقی برای شیب های زیر 30 درجه 0/7 متر بر ثانبه است.

در خصوص فضای غیر محصور ابتدا و انتهای دسترسی در صورتیکه فضای غیر محصور دارای عمق 0/2m باشد:

نکات مهمی در خصوص پله برقی

نکات مهمی در خصوص پله برقی

رشد روز افزون جمعیت در زندگی روزمره امروزی, توسعه عمودی شهرها و ساختمان ها و مراکز اداری تجاری درون آنها , توسعه حمل و نقل هوایی و زمینی وبالطبع گسترش و احداث فرودگاها و پایانه های عظیم بین المللی,نیاز به ظرفیت بسیار بالای جابجایی مسافر در ارتفاع های کم در برخی مراکز تجاری و اداری و خدماتی,نصب وراه اندازی وبهره برداری بسیار کوتاه مدت و آسان,ایمنی بسیار بالا , کمک به جابجایی افراد معلول و ناتوان جسمی, به حداقل رسیدن زمان انتظار مسافران جهت جابه جایی های کم ارتفاع نسبت به آسانسورها, رشد رفاه عمومی و اجتماعی , افزایش رغبت عمومی به جابجایی بین طبقات و دسترسی به آنهاو…. همه وهمه دست بهدست یکدیگر داده تا این وسیله رفای و ضروری پیچیده را به تلفیقی از مجموعه تکنولوژی نوین روز تبدیل نماید. بدیهی است رعایت استاندارد ساخت, نصب,بهره برداری ونگهداریاز آنها و مهم تر از همه افزایش دانش و آگاهی عمومی و تخصصی افراد به خصوص کارشناسان امور در خصوص این استانداردها, علاوه بر تأثیر گذاریبر جلوگیری از بروز حوادث و وقایع گوناگون می تواند سبب ارتقاء کیفی وافزایش سطح ایمنی آن در کلیه زمینه ها گشته و افزایش آرامش رو آسایش خاطر کاربران را در پی اشته باشدو در این خصوص به نکات مهمی در خصوص پله برقی اشاره خواهد داشت.

1.عوامل موثر بر انتخاب پله برقی وپیاده روی متحرک:

الف-ارتفاع پله برقی یا فاصله عمودی جابه جایی مسافر

ب- زاویه یا شیب مسیر حرکت مسافر

ج-  عرض یا فضای ورودی مسافر

د- تعداد مسافر مورد نیاز جت جابجایی در ساعت

 

  1. انواع پله برقی:

الف- نوع ساده

ب- نوع چند مرحله ای

ج- نوع موجی

د- نوع اسپیرال یا پیچشی

ه- نوع بلند مرتیه ای